Kontrolery 3D

Biuro konstrukcyjne PawForm oficjalnym dystrybutorem firmy 3Dconnexion. Produkty firmy 3Dconnexion są wyjątkowym przełomem w aspekcie projektowania CAD/CAE.

Standardowa mysz komputerowa jest ważną częścią każdej stacji roboczej CAD. Jest lekka, kompaktowa i łatwa w obsłudze. Ma jednak jedną zasadniczą z ergonomicznego punktu widzenia wadę: musi być cały czas obsługiwana tą samą ręką. Gdy mysz jest intensywnie wykorzystywana z powtarzającymi się wzorcami ruchu, może to spowodować ból, napięcie i upośledzenie czynnościowe, znane również jako RSI (od ang. repetitive strain injury, powtarzające się uszkodzenia mięśni).

Używanie myszy 3D może zapobiec tym objawom, jednocześnie sprawiając, że praca z programem CAD będzie znacznie zdrowsza i bardziej efektywna. Zostało to udowodnione na podstawie eksperymentu przeprowadzonego przez Instytut Fraunhofera dla Inżynierii Przemysłowej (IAO)

Podczas korzystania ze standardowej myszy komputerowej do klikania i przewijania kółkiem używany jest cały czas ten sam palec. Mysz 3D przejmuje zadania, które wcześniej wykonywała dominująca ręka, więc napięcie jest rozłożone na obie ręce, a nie skupione tylko na jednej. Ilość ruchów palców zmniejsza się o 28,6%.

Napięcie mięśni rąk spada z niebezpiecznego poziomu ponad 1800 ruchów na godzinę do akceptowalnego poziomu 1336 ruchów na godzinę.

Oficalny raport do pobrania pod LINKIEM

Zapraszamy do bezpłatnego testowania produktów firmy 3Dconnexion.
Klikając w ten link, testy można rozpocząć już dziś!

Komputery Moldex3D
Komputery Moldex3D

SpaceMouse Pro

wersja przewodowa i bezprzewodowa

SpaceNavigator

wersja przewodowa i bezprzewodowa

CadMouse

USB/Bluetooth/Standard receiver